Antika Eşya Alanlar › Hattat Hulusi Yazgan


Hattat Hulusi Yazgan

Türk kültürünün geçmişine yakından bakacak olursak, özellikle pek çok hattat ortaya koyduğu sanat eserleri ile önemli bir yer edinmiştir. Türk hattatlar özellik Osmanlı Devleti’nin en son döneminde ortaya koyduğu mükemmel eserlerle bu işin sanatsal yönünü desteklemiştir. Hem Türkiye’nin ilk dönemlerinde hem de Osmanlı’nın son dönemlerinde yaşamış olan Hattat Hulusi Yazgan, 1869 yılında doğmuş ve 1940 yılında vefat etmiştir.

Antika Alanlar

Hayatı boyunca pek çok esere imza atan Hulusi Yazgan, Sultanahmet Camii, Bayezid ve Merkezefendi Camii ile beraber, Sultan Selim Türbesi`nde önemli eserler bırakmıştır. Hat sanatının çok zarif dokunuşları ile birlikte ortaya koyduğu mükemmel çalışmalar, usta hattatın adını duyulmasına yardımcı olmuştur. Hattatlık sanatı Türk toplumu için geçmişte olduğu gibi bugün yine önemli bir değeri göstermektedir. Özellikle de kusursuz bir sanat kabiliyetine sahip olan usta insanlar, geçmiş dönemden bugüne kadar uzanan süreçte halen ayakta duran eserleri ortaya koymuştur.

İnsanları etkileyen ve nitelikli bir şekilde görüntü ortaya koyan eserleri, Hattat Hulusi Yazgan avantajı ile görmek çok önemlidir. Usta hattatın eserleri bugün önemli bir değer olarak insanların karşısına çıkıyor. Geçmiş dönemden bugüne kadar bu muazzam eserleri muhafaza eden sistem, ihtiyaçlarınızı karşılayıp sektörde maddi avantaj sağlamak durumundadır. Eğer bu usta hattatların eserine sahipseniz, bu eserleri maddi bir karşılık olarak hemen fırsata çevirebilirsiniz. Geçmişte ve bugün halen adından söz ettirmiş olan Hattat Hulusi Yazgan, ortaya koyduğu eserlerle bu ülkeye çok önemli miras bırakmıştır.

Arayınız